On tähtis ka meeles pidada, et temperatuuridel üle 200°C eralduvad toiduõlidest kergestisüttivad aurud, ning et temperatuurivahemikel 310°C kuni 360°C võib toimuda iseeneslik süttimine.
Niisiis võib tõdeda, et võib kuluda ainult hetk turvalisest situatsioonist potentsiaalselt ohtliku olukorrani, kui termostaadid korralikult ei tööta. On ka mainimist väärt, et toiduõli leekpunkt on korduvkasutuse tõttu progressiivse oksüdatsiooni toimel madalam. Mõnede segude, nagu näiteks kanarasva ja köögiviljaõli, jääkained on eriti kerged süttima.
Köögi rasvakanalite puhastus aitab ära hoida tulekahjuohtu.
Peamise tulekahjuohu köögi sundventilatsioonis tekitab toiduõlijääkide ülemäärane kuhjumine. Erinevad toiduvalmistamise vormid tekitavad vältimatult erinevaid rasvajääke, näiteks läbipraadimine toodab rasva, mis on sarnane läbipaistvale kreosootõlile, suurt hulka vett sisaldavad külmutatud toidud tekitavad kõva läikiva rasvakihi.
Idamaine toiduvalmistusviis loob väga kleepuva, siirupitaolise rasva, mis võib muutuda metallpindade suhtes väga nakkuvaks. Tahke küttega pliidil või sütel küpsetatud liha eritab suures koguses rasva.
Esimene rasvakiht seondub metallpindadega, seejärel kuhjuvad järgnevad toiduvalmistusprotsessi käigus tuha ja rasva poolt tekitatud musta süsiniku kihid.